PANTUMA Zařízení domu Byt Dům Zahrada EAGO koupelna Koupelna Úsporné Topení Krbová Kamna Kotel Sauny Vířivky Solární systémy Tepelná čerpadla Hydromasážní vany Wellness SSWW Sanotechnik

Kotle » Plynové kotle » PROTHERM » Závěsné plynové kotle » Závěsné kotle pro vytápění

Řada závěsných plynových kotlů na topení a ohřev teplé vody průtokovým způsobem nebo v přídavném zásobníku

  • Jednoduché tlačítkové ovládání
  • Autodiagnostika
  • Ekvitermní regulace
  • Verze s přípravou i bez přípravy teplé vody
  • Komfortní příprava teplé vody
  • Nezávislé nastavení výkonu pro topení i pro ohřev teplé vody
  • Vysoká účinnost

Po čtyřech letech výroby úspěšné řady PANTHER přichází fi rma PROTHERM s novým vzhledem a mnoha vylepšeními této zákazníky oblíbené řady kotlů. Kotle KTV a KOV s přípravou teplé vody si zachovaly své přednosti a navíc dostaly do své výbavy revoluční novinky. Kotle KTO a KOO, které jsou prioritně určeny pouze pro topení, pokračují ve dvou výkonových řadách - 24 kW a stále oblíbenější 12 kW. Cílem inovace bylo nabídnout uživatelům „kvalitu za rozumnou cenu“.

Jednoduché ovládání

Celý kotel, případně sestavu se zásobníkem lze ovládat „jedním prstem“ na řídícím panelu kotle. Jednoduché piktogramy a LED diody Vás vedou při nastavování všech provozních parametrů kotle.

Autodiagnostika

Vestavěný mikroprocesor neustále vyhodnocuje stavy a hodnoty jednotlivých čidel. V případě nestandardních provozních stavů (přerušení dodávky plynu, ztráta vody v otopném systému, přehřátí kotle) zajistí odstavení kotle z provozu a na displeji se zobrazí kód autodiagnostiky. Servisní fi rma tak může okamžitě reagovat.

Řídící jednotka

  • zajišťuje bezpečný, spolehlivý a plně automatický provoz během celého roku bez nutnosti zásahu uživatelem
  • umožňuje kotel kombinovat s pokojovým regulátorem a venkovním čidlem, u kotlů KTO, KOO navíc s externím zásobníkem a trojcestným ventilem
  • aktivním řízením plynového ventilu v širokém výkonovém pásmu se snižuje počet startů (cyklování) kotle a tím se výrazně prodlužuje jeho životnost

Digitální displej

Digitální displej poskytuje podrobné informace o stavu kotle i topného systému.

Na předním panelu se průběžně zobrazuje teplota otopné vody nebo teplé vody.

Již standardem je u kotlů Protherm digitální zobrazení tlaku v topném systému. Pokud tlak klesne pod doporučenou hodnotu, je uživatel „varován“ blikající LED diodou na displeji. Kotel stále běží, ale uživatel je upozorněn na nestandardní stav v topném systému.

Zobrazený kód autodiagnostiky popisuje stav, ve kterém se kotel momentálně nachází.

Funkce KOMFORT

Umožní rychlejší přípravu teplé vody než při standardním provozu. Lze ji navolit trvale na ovládacím panelu nebo spustit automaticky krátkým otevřením a zavřením kohoutku teplé vody.

Podstatnou výhodou přípravy teplé vody v režimu KOMFORT je úspora vody a plynu a tím samozřejmě podstatně levnější provoz kotle. Není potřeba platit za vodu, která zbytečně odtéká před dosažením požadované teploty. Množství energie na předehřev primárního okruhu je zanedbatelné ve srovnání s energií „odtékající“ ve vodě, která ještě není dohřátá na požadovanou teplotu.

Deskový nerezový výměník

Svou konstrukcí umožňuje rychlý ohřev teplé vody s vysokou účinností. Elektronická ochrana omezuje tvorbu „vodního kamene“ v deskovém výměníku.

Ekvitermní regulace

Na rozdíl od jiných kotlů je součástí řídícího systému kotle a není potřebná dodatečná investice do speciálního regulátoru. Při tomto způsobu ovládání kotle se teplota otopné vody řídí v závislosti na venkovní teplotě. Venkovní čidlo neustále sleduje změny počasí a řídící systém kotle tak podle nastavených závislostí může aktivně přizpůsobovat teplotu otopné vody (a tím teplotu v objektu) tak, aby v každém okamžiku byla zajištěna dokonalá tepelná pohoda. Doplněním tohoto systému pokojovým termostatem nebo termostatickými radiátorovými ventily lze vytvořit spolehlivý, ekonomický a příjemný způsob vytápění a zvýšit tepelnou pohodu.

Hydroblok

Hydroblok je vyroben z osvědčených kvalitních materiálů. Dříve pájené spoje jsou nahrazeny masivním blokem. Tím je zajištěna vysoká spolehlivost hydrauliky kotle.

Kotle řady Panther mají zapalování elektrickou jiskrou, plynulou modulaci výkonu v plném rozsahu, zabudovanou ekvitermní regulaci, čerpadlo s integrovaným odvzdušňovacím ventilem, pojišťovací ventil a expanzní nádobu pro topný okruh, přípravu pro připojení venkovního čidla, pokojového regulátoru a kotle KTO, KOO i pro spolupráci s externím zásobníkem.

Kotle též obsahují veškeré funkční a bezpečnostní prvky (havarijní termostat, ochranu proti přehřátí a proti zamrznutí kotle, ochranu čerpadla proti zanášení, ochranu proti úniku spalin do místnosti ...)

V kotlích jsou dále integrovány následující prvky

Snímač tlaku neustále ověřuje hodnoty tlaku vody v otopném systému a předává je dále do řídící jednotky kotle. Uživatel je prostřednictvím displeje informován o aktuálním tlaku v kotli a otopné soustavě.

Turbínka u kotlů KTV a KOV zabezpečuje přesnou regulaci teploty teplé vody na základě průtoku. Oproti klasickému snímání teplot pomocí čidel má snímání pomocí turbínky výhodu především v menším kolísání teploty teplé vody při náhlé změně průtoku.

By-pass - vestavěná ochrana kotle, která zamezuje přehřátí kotle v případě, že dojde k úplnému uzavření otopného systému (např. uzavřením všech termostatických hlavic).

Dopouštěcí ventil umožňuje jednoduché a bezpečné dopouštění vody do topného okruhu.

Vypouštěcí ventil usnadňuje vypuštění vody z kotle.

Filtr užitkové vody (u kotlů KTV a KOV) zamezuje vniknutí nežádoucích nečistot do kotle.

Čerpadlo – volitelné nastavení otáček umožní nastavení optimální rychlosti proudění v topné soustavě, snížení hlučnosti celého systému a úsporu elektrické energie.


Probíhá aktualizace databáze.

Pro kompletní nabídku sortimentu v kategorii "Závěsné kotle pro vytápění" kontaktujte naše obchodníky.

Najít "Závěsné kotle pro vytápění" v celém sortimentu.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím